Obserwatorzy

17.07.2012

ViaMODANiedawno z wielu źródeł dotarła do mnie informacja, że w Polsce istnieje już wyższa uczelnia ściśle związana z modą i designem Viamoda Industrial. W środowisku słyszałam o niej wiele pochlebnych opinii. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie sprawdziła tego emiprycznie :)) I tak pomimo dość zapracowanego weekendu postanowiłam wybrać się na Dzień Otwarty, by sprawdzić jak wygląda to w rzeczywistości. Bez zbędnego słodzenia muszę przyznać, że jest pod wrażeniem całokształtu. Pomysł, realizacja, możliwości - absolutnie na najwyższym poziomie. Szkoła stawia przede wszystkim na praktykę, gdyż poza wykładowcami akademickimi z ASP w programie przewidziane są zajęcia z z Projektantami zarówno Polski jak i Włoch. To jednak nie koniec; szkoła dla swoich studentów, zaplanowała również wyjazdy  na wiele Fashion Week,  a studia na poziomie magisterskim studenci będą mogli kontynuować na zaprzyjaźnionych ze szkołą uczelniach we Włoszech i w Londynie. 
Podsumowując; to ciekawa propozycja dla tych,  którzy marzą o karierze i pracy w świecie mody, nie tylko jako projektant ciuchów, ale też specjalista w zakresie promowania mody, dziennikarz modowy, czy jeszcze innych dziesiątkach fajnych zawodów, na których można w przyszłości nieźle zarabiać. A że można dowodzi chociażby właściciel marki ZARA, który został właśnie najbogatszym człowiekiem w Europie.

Zainteresowanych odsyłam do strony uczelni www.vmi.edu.pl 


A na koniec zapowiedz nowego posta..


4 komentarze:

 1. no, coś dla mnie, chociaż do studiów mam jeszcze dobre 4 lata ;) a w jakim mieście znajduje się ta cudowna uczelnia, bo chyba nie doczytałam? :D czekam na kolejny post, intrygujące zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoła jest w Warszawie :)

   Usuń
 2. Czekam z niecierpliwością na post!
  A taka praca mi się marzy :P

  OdpowiedzUsuń
 3. ja właśnie wybieram się w ten weekend,by sprawdzić i dowiedzieć się więcej na temat tej uczelni. Będę starała się o przyjęcie na ta uczelnię ;) możesz tak pokrótce napisać czego się więcej dowiedziałaś o rekrutacji,o zajęciach jak wygladają? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń